Натисніть Enter для пошуку

Preloader
Офіційний сайт
Міністерство культури та інформаційної політики України

Програма творчого конкурсу для вступників до класів

Програма творчого конкурсу розроблена Приймальною комісією Київського державного хореографічного училища відповідно до Правил прийому Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2019 році (далі Умов прийому), затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 10 жовтня 2018 року № 1082 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2018 року за № 1231/32683

Київське державне хореографічне училище здійснює прийом учнів до п’ятого класу (перший рік навчання) для підготовки фахівців з вищою освітою за освітньо–кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, напрямом підготовки 02 Культура і мистецтво, спеціальністю – 024 «Хореографія», кваліфікація «Артист балету, викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів» відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу – 30  осіб.

Приймальна комісія Київського державного хореографічного училища допускає до участі у Творчому конкурсі для вступу на перший рік навчання на основі початкової загальної середньої освіти.

Творчий конкурс  проводиться з метою визначення професійних можливостей вступників засвоювати відповідні фахові навчальні програми.

Усі вступники проходять конкурсний відбір, що складається з трьох турів. Кожний тур проводиться за затвердженим наказом директором розкладом.

Хлопці та дівчата беруть участь у конкурсному відборі окремо.

 

ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО 5 КЛАСУ

Перший тур - перегляд вступників екзаменаційною комісією:

- визначення зовнішніх сценічних даних (обличчя, пропорції тіла, фізичний стан окремих частин тіла);

- перевірка професійних фізичних даних (виворотність, крок, підйом, стрибок, гнучкість);

- виявлення  дефектів будови тіла та протипоказань щодо занять хореографією.

         Основними протипоказаннями для прийому до училища є:

- відсутність ряду професійних фізичних даних:  виворотності, кроку, підйому, стрибку, гнучкості;

- дефекти будови тіла, які не можуть бути ліквідовані у процесі розвитку організму: надмірний розмір голови, завелика нижня щелепа, неестетична форма носа та вух, “заяча губа”, коротка ти широка шия, асиметрія ключиць, грудної клітки та лопаток, широка та вкорочена будова тіла, непропорційність довжини ніг до пропорцій тулуба, широкий та низький таз, масивні стегна, шаблеподібна та ”О” - подібна форми ніг, сильне викривлення хребта та інші дефекти).

          Другий тур - перегляд вступників медичною комісією:

-  всебічний огляд і визначення стану здоров’я на основі обстеження лікарями-спеціалістами, з урахуванням переліку захворювань, які є перешкодою для вступу в училище.

З переліком захворювань, які є перешкодою для вступу до училища, абітурієнти та їх батьки можуть ознайомитися особисто в приймальній комісії училища.

Після закінчення огляду, комісія дає висновок за результатами обстеження кожного вступника згідно з наказом МОЗ від 01.12.1999 року № 283 “Про затвердження  переліку захворювань, патологічних станів, особливостей розвитку та будови тіла, які є протипоказаннями до вступу та навчання в хореографічному училищі”

Особлива увага приділяється будові кістяка і м’язів, зросту і вазі за індексом, стану нервової системи, серця, легенів, вестибулярного апарату, зору та слуху. При необхідності проводяться додаткові клінічно-лабораторні дослідження (електрокардіографія, рентгеноскопія, дослідження крові тощо).

           Третій тур - перегляд вступників екзаменаційною комісією:

- показ вступником невеликого, заздалегідь підготовленого або зімпровізованого уривка танцю (32 - 64 такти (1-2 хв.)), а також окремих танцювальних рухів;

- визначення та оцінка художніх здібностей вступника - музикальності та танцювальності (ритмічність, музичний слух, моторика, координація, емоційно-образна виразність, пластичність тощо);

- остаточна перевірка та оцінка зовнішніх сценічних і фізичних професійних даних.

 

 ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО МОЛОДШИХ ТА СЕРЕДНІХ КЛАСІВ

Київське державне хореографічне училище здійснює прийом учнів до молодших (крім п’ятого) та середніх класів КДХУ.

Набір проводиться на конкурсній основі за умови наявності вакантних місць (у відповідному класі) в межах ліцензійного обсягу зарахування, в разі, якщо їх підготовка та освітній рівень  задовольняє рівень навчальних програм з фахових дисциплін відповідних класів КДХУ, відповідно наказу директора Київського державного хореографічного училища.

- Для вступників у молодші (6-7) та середні (8-9) класи Київське державне хореографічне училище проводить конкурсний відбір, який складається з ІІІ турів (І-й тур - перевірка фізичних професійних і сценічних даних, ІІ-й –медична комісія, ІІІ-й тур – урок класичного танцю, згідно програми відповідно закінченого класу хореографічного училища.

Вступники, що проходять конкурсний відбір у молодші (6-7) та середні (8-9) класи розподіляються на групи за віковими категоріями.

Творчий конкурс складається з трьох турів

Перший тур:

- визначення зовнішніх сценічних даних (пропорції тіла, вага, обличчя);

- перевірка професійних фізичних даних (виворітність, крок, підйом, стрибок, гнучкість). 

Другий тур:

- медична комісія (Див. вимоги до абітурієнтів, які поступають до п’ятого класу) 

Третій тур: 

- виконання елементів всіх розділів уроку класичного танцю згідно з навчальною програмою  класу, що відповідають віку вступників. 

 

ВИМОГИ ДО ВСТУПНИКІВ: 

Абітурієнти, які вступають до п’ятого класу, повинні бути одягнені лише у маленькі трусики і бути босоніж. Така форма одягу необхідна для більш ретельної перевірки фізичних професійних та зовнішніх сценічних даних вступників. 

Абітурієнтам,  які вступають до п’ятий класу,  та пройшли на ІІІ-й тур, необхідно мати з собою музичний матеріал (ноти, СD диски, USB-носії із зазначенням початку запису або необхідного треку), що подається екзаменаційній комісії перед початком туру. 

Вступники, які проходять конкурсний відбір до  молодших та середніх  класів, повинні бути вдягненими у класичну балетну форму. Дівчата повинні мати пуантиВиконання елементів всіх розділів уроку класичного танцю здійснюється у супроводі концертмейстера.

  

Директор                                        І.В. Дорошенко